2. célkitűzés: Rövid és hosszú távú együttműködés kialakítása a különböző régiók és a helyi ételek népszerűsítése érdekében.
3. célkitűzés: A gasztro-turizmus fejlesztése a helyi termékeken keresztül.
grAvITAS | A mezőgazdasági innováció alapjának megteremtése a HU-SRB határ menti régióban az agrár-kkv-k versenyképességének fokozása érdekében
Az innovációs és versenyképességet a kommunikáció, az információ áramlása, az általános nyitottság és az ágazaton belüli szakmai együttműködéssel által érjük el.
BioInnovation4V4
A projekt célja a együttműködés fokozása az állami és a magánszektor kutatásai között a visegrádi országokban. Ezáltal ösztönözve az innovációt és elmélyítve az együttműködést
CATAlySt | A közép-kelet-európai országok mezőgazdasági innovációs szolgáltatásainak kapacitásbővítése
A projekt fő célja olyan hatékony képzési anyagok és eszközök kidolgozása, melyek kapacitásépítő hatással bírnak a közép-kelet-európai országok mezőgazdasági szolgáltatásait illetően.
A projekt fő célja egy hatékony eszköz biztosítása a katasztrófakezelésért felelős hatóságok és szervek számára a társadalmi és természeti kihívások gyors és hatékony kezelése érdekében. Célunk, hogy a katasztrófakezelésért felelős állami hatóságokat és közintézményeket ún. „kemény” (pl. Technikai) kapacitásépítő eszközökkel is felruházzuk a régiónk kihívásainak, nevezetesen a természeti és társadalmi katasztrófa utáni hatékonyabb kezelése érdekében.
Ennek a projektnek az a célja, hogy átlássuk az IKT interkulturális és regionális aspektusát a fenntartható mezőgazdaság és az élelmiszer-technológia területein, a V4 és a Nyugat-Balkán hosszú távú sikeres és életképes mezőgazdasági ágazataiban.
A projekt célja az volt, hogy tudásalapú, hozzáadott értéket képviselő termékek és szolgáltatások jöjjenek létre a Kaposvári Egyetemen. A projekt elősegítette Magyarország növekedését, hogy kiemelkedő K+F-kapacitást felhalmozó, vállalkozást vonzó tudásrégióvá váljon, multiplikátorhatással bírva a régiót gazdasági versenyképességének növelése érdekében.
A korábbi Visegrádi Országos Innovációs Brókerek (YIBROVIC) képzésének sikere alapján a Nyári Iskola célja a V4 hallgatók összegyűjtése annak érdekében, hogy olyan fiatal innovációs brókereket oktasson, akik képesek lesznek a visegrádi országokban megszerzett mezőgazdasági innovációkat ismertetni és közvetíteni.
A projekt a készségfejlesztést és intenzív tanácsadást kínál azoknak a fiatal közösségi vezetőknek, akik elősegítik és fejlesztik a mezőgazdasági ötleteket és az innovatív mezőgazdasági vállalkozásokat Kenyában.